مشاوره مستقیم با پزشک و تعیین وقت در واتساپ
مشاوره مستقیم با پزشک و تعیین وقت در تلگرام
مشاوره و تعیین وقت
رزرو نوبت اینترنتی

درمان فیستول مقعدی با لیزر

لیزر فیستول

لیزر فیستول مقعدی (fistula laser) بهترین و قطعی ترین روش درمان آن است که امروزه با پیرشفت علم و تکنولوژی، پزشکان از بروزترین دستگاه های لیزر برای درمان فیستول استفاده می کنند.

به علت سهولت عمل جراحی فیستول با لیزر، این روش خیلی زود مورد توجه پزشکان و بیماران قرار گرفت و جایگزین روش سنتی آن یعنی استفاده از تیغ و چاقو در درمان فیستول شد.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر درباره لیزر فیستول مقعدی باهم صحبت کنیم.

بخش بانوان کلینیک لیزر شفا

آیا فیستول مقعدی درمان قطعی دارد؟

در ابتدا لازم است این موضوع را بیان کنیم که فیستول مقعدی درمان خانگی یا دارویی و غیر تهاجمی ندارد و با این روش ها تنها می توان از ایجاد عفونت آن جلوگیری کرد، تنها راه درمان قطعی فستول عمل جراحی است که هم به روش سنتی و هم با استفاده از لیزر انجام خواهد شد.

در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا می توان فیستول را بصورت قطعی درمان کرد باید گفت بله، پزشک معالج  با برش دادن پوست محل فیستول و مسدود کردن مسیر کانال فیستول می تواند برای همیشه آن را مسدود کند.

تا مدت ها برای درمان فیستول از عمل جراحی سنتی یعنی استفاده از تیغ و چاقو استفاده می شد اما از آنجاییکه این نوع عمل های جراحی برای بیماران خوشایند نیست، با روی کار آمدن روش لیزری درمان فیستول هم پزشکان و هم بیماران خیلی سریع این روش را جایگزین درمان سنتی فیستول کردند که با کمترین میزان درد و خونریزی و بدون بیهوشی انجام می شود.

لیزر فیستول مقعدی در تهران

کلینیک لیزر شفا بر اساس مدارک مکتوب و موجود تا کنون بیش از 70 هزار مورد بیمار ویزیت کرده است و بیش از 20 هزار جراحی موفق داشته است که خود ثابت کننده این می باشد که مرکز کلینیک لیزر شفا اصرار بر لیزر و جراحی ندارد و ترجیح بر آن است که نهایت تلاش صورت بگیرد تا بیمار پیش از نیاز به جراحی، درمان شود و دوران نقاهت آسانی را بگذراند.

با توجه به موارد ذکر شده و تعداد زیاد مراجعان در روز، پیشنهاد می شود در صورت داشتن هرگونه علائمی، وقت را غنیمت شمرده و با ترس و خجالت خود مقابله کنید تا در سریع ترین زمان ممکن سلامت کامل خود را بدست آورید.

قابل ذکر است که: در کلینیک لیزر شفا درمان لیزری فیستول مقعدی در محیطی امن و آرام توسط پزشکان خانم و آقا در 2واحد مجزا انجام خواهد شد. بانوان محترم در صورت درخواست می توانند درمان خود را در طبقه ای مجزا و توسز پزشکان خانم کلینیک لیزر شفا پیگیری کنند و از خدمات این کلینیک بهره مند شوند.
برای تعیین نوبت فوری لیزر بواسیر در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا با شماره ۲۲۳۵۹۱۳۵ -۰۲۱ تماس بگیرید.

برای تعیین نوبت فوری در کلینیک لیزر شفا برای لیزر فیستول مقعدی با شماره 22361072 تماس بگیرید.

مصاحبه با دکتر داوود تاجبخش پیرو لیزر فیستول مقعدی در کلینیک لیزر شفا

 

درمان فیستول مقعدی با لیزر

از میان دو روش درمان فیستول، یعنی لیزر و جراحی سنتی، لیزر محبوب ترین روش درمان بیماری فیستول می باشد که به دو صورت پر توان و کم توان انجام خواهد شد. نوع لیزر با توجه به شدت بیماری، انتخاب می شود و اگر روش درمانی مناسب تجویز شود این بیماری به طور کامل تخلیه و برطرف می شود.

از آنجاییکه اکثر بیمارانی که برای درمان فیستول به پزشک مراجعه می کنند دارای فیستول عمیق نیستند، پس برای درمان این بیماری در آن ها از لیزر استفاده می‌شود که احتمال آسیب به ماهیچه های اطراف اسفنکتر را به حداقل می رساند و بدون درد و خونریزی انجام می شود.

در روش لیزری درمان فیستول، با استفاده از اشعه های لیزر مسیر فیستول بسته می شود و این اشعه مسیر را ترمیم می کند تا مانع از گشترش بیماری شود.

البته انتخاب درست پزشک متخصص و حرفه ای که تجربه کافی را داشته باشد در پیشگیری از ایجاد آسیب به بافت های اطراف مقعد بسیار تاثیرگذار است.

همچنین پزشکان بیماری های مقعدی روش درمان فیستول را باتوجه به شدت بیماری، عمق فیستول و علائمی که بیمار دارد انتخاب می کنند. برخی از علائم بیماری های فیستول را در ادامه برای شما ذکر می کنیم:

 • وجود سوراخ یا آبسه در نزدیکی ناحیه مقعد
 • احساس درد و خارش در ناحیه مقعد
 • ترشح و خروج عفونت از ازخم ناشی از فیستول
 • وجود التهاب و قرمزی در ناحیه مقعد

 

درمان فیستول با لیزر

“بیماری فیستول به دلیل علائمی مانند ترشح، درد و سوزش شاید بسیار برای بیمار عذاب آور باشد در صورتی که به فیستول مزمن مبتلا هستید اصلا درنگ نکنید و برای درمان اقدام نمایید. لیزر فیستول میتواند سلامتی مجدد را به شما هدیه دهد و از درد و بیماری راحتتان کند”

 

رضایت بیمار از مراجعه به کلینیک لیزرشفا برای لیزر فیستول مقعدی

اقدامات لازم قبل از لیزر فیستول مقعدی

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که توسط بیماران قبل از عمل لیزر فیستول از ما پرسیده می شود، کارها و اقداماتی است که قبل از لیزر باید توسط بیمار انجام شود. در پاسخ ه این سوال باید بگوییم با توجه به اینکه لیزر فیستول مقعدی یک عمل جراحی سرپایی است و بدون بیهوشی انجام می شود پس نیازی به مراقبت های خاص قبل از لیزر مانند ناشتا بودن بیمار،پرهیز های غذایی، بستری شدن بیمار و … وجود ندارد اما مواردی هستند که بهتر است بیمار برای سهولت عمل لیزر فیستول آن ها را رعایت کند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 • نظافت ناحیه عمل

بهر است روز قبل از عمل حمام کنید تا ناحیه مقعد و کر تمیز باشند و اگر احساس می کنید که در ناحیه زخم (مقعد) موی زیادی وجود دارد، بهتر است موهای آن قسمت را با استفاده از تیغ یا هر وسیله دیگری از بین ببرید.

 • استفاده به موقع از داروها

همانطور که در بالا گفته شد عمل لیزر فیستول یک عمل سرپایی است و نیازی نیست تا بیمار پرهیز غذایی یا دارویی قبل و بعد از آن داشته باشدف به همین دلیل به بیمارانی که برای لیزر فیستول به کلینیک مراجعه می کنند سفارش می کنیم تا درصورتیکه از داروی خاصی استفاده می کنند یا بیماری خاصی دارند حتما آن را با پزشک خود درمیان بگذارند تا با مشورت پزشک بتوانند دارو ها را سر موقع مصرف کنند.

 • داشتن همراه توسط بیمار

اکثر بیماران بعد از لیزر فیستول خودشان می توانند به کارهایشان رسیدگی کنند و از کلینیک خارج شوند اما در تعداد محدودی نیاز است که همراه داشته باشند تا در کارهایشان یا رانندگی به بیماران کمک کند. توصیه ما این است که بیماران حداقل تا 1 روز بعد از لیزر خودشان رانندگی نکنند و از دیگران کمک بگیرند.

در کل عمل لیزر فیستول مقعدی یک عمل جراحی بسیار ارحت و بدون درد و خونریزی است و در صورتیکه برای درمان بیماری و عمل خود پزشک خوبی را انتخاب کرده اشید می توانید به راحتی از دردهای این بیماری رها شوید و به زندگی عادی خود باز گردید.

برای تعیین نوبت در کلینیک لیزر شفا می توانید با با در تماس باشید.

مراقبت های لازم بعد از لیزر فیستول مقعدی

نکاتی که بعد از انجام لیزر باید رعایت شوند عبارتند از:

 • استراحت
 • پیاده روی کردن
 • مصرف روزانه 8 لیوان آب
 • مصرف دارو های آنتی بیوتیک
 • پرهیز از خوابیدن بر روی زخم ها
 • شستشو محل زخم با آب گرم و شامپوی بچه

مزایای درمان فیستول مقعدی با لیزر

قرن ۲۱را میتوان قرن انقلاب پزشکی نامید. زیرا دیگر اکثر جراحی‌ها به سبک سنتی یعنی استفاده از چاقو انجام نمی‌گیرد، در نتیجه عوارض این گونه جراحی‌ها نسبت به نوع سنتی آن بسیار کمتر است، در این نوع سبک جدید جراحی احتیاج به بستری شدن و بیهوشی ندارد و همچنین این نوع جراحی‌ها بدون درد، خونریزی و پانسمان است و بیمار میتواند بعد از چند ساعت به زندگی عادی خود برگردد که مهم ترین مزایای این نوع جراحی به شرح زیر می‌باشد:

 1. کاهش چشمگیر درد و خونریزی
 2. ترمیم زخم محل عمل به سرعت انجام می شود
 3. درصد عود بیماری بسیار کم است
 4. به صورت سرپایی و بدون بی هوشی انجام می شود
 5. این جراحی با کمترین درد و خونریزی میباشد
 6. بدون بستری و در یک جلسه بهبودی حاصل میشود
 7. هزینه آن نسبت به جراحی های سنتی (با چاقو) بسیار کمتر است
 8. بدون عوارض بعد از عمل می‌باشد از جمله آمبولی یک عارضه خطرناک پس از عمل جراحی با تیغ یا چاقو می باشد

برای تعیین نوبت در کلینیک لیزر شفا می توانید سریعا با شماره ۲۲۳۶۱۰۷۲ تماس بگیرید.

مصاحبه با بیمار مشکوک به فیستول مقعدی و شقاق در کلینیک لیزرشفا

 

 

هزینه لیزر فیستول مقعدی

هزینه لیزر فیستول

هزینه جراحی فیستول به عوامل مختلفی مانند میزان پیشرفت بیماری، نوع کلینیک و پزشک مورد نظر، وخیم بودن  بیماری و… بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک لیزر شفا تماس بگیرید.

مشاوره و ویزیت آنلاین

کلینیک لیزر شفا، ویزیت و مشاوره آنلاین در واتساپ هم برای بیمارانی که خارج از کشور هستند یا امکان مراجعه حضوری ندارند را فراهم کرده است. تا بیماران دغدغه ای برای درمان بیماری های خود نداشته باشند.

جهت مشاوره آنلاین در واتساپ یا تلگرام بر روی هر یک از آنها کلیک کنید.

تعیین وقت فوری و اورژانسی برای بیمارانی که درد، سوزش و یا خونریزی دارند

درصورتی که درد طاقت فرسا و سوزش شدید دارید می توانید با هماهنگی قبلی در همان روز توسط پزشک معالج معاینه و درمان شوید.

با توجه به مطالب بالا در نهایت شما باید تصمیم بگیرید که کدام کلینیک به شما آرامش خاطر بیشتری می دهد تا جراحی خوبی را پشت سر بگذارید و مجدد سلامتی خود را بازیابید.

درمان فیستول مقعدی با لیزر در کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر شفا با بیش از 16 سال سابقه تحت نظر دکتر داود تاجبخش، یکی از مدرن ترین و همچنین جزء بهترین کلینیک های لیزر برای درمان انواع بیماری مقعدی می باشد که نحوه درمان در این مرکز به این صورت است که در ابتدا، بیمار باید توسط پزشک متخصص معاینه شود و بهترین روش درمان برای بیمار تشخیص داده می شود ولی اگر بیماری خیلی پیشرفت کرده باشد، فرد بیمار باید حتما به بیمارستان برای جراحی سنتی مراجعه کند.

برای گرفتن مشاوره رایگان و وقت قبلی، با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره لیزر فیستول مقعدی

فیستول مقعدی در علم پزشکی به مجرای ارتباطی بین دو اندام مختلف بدن فیستول میگویند. فیستول مقعد یک نوع بیماری هست که نیاز به درمان دارد. فیستول مقعدی از غدهای مقعدی که بین اسفنکتر مقعد داخلی و خارجی قرار دارد منشأ گرفته و در مجرای کانال مقعد تخلیه میشوند. اگر خروجی این غدد بسته شوند، آبسه تشکیل میشود ودر صورت عدم درمان، غدد دیگر هم به همین نحو مسدود میگردند و تولید عفونت میکنند تا سطح پوست خارجی ادامه پیدا میکنند و این عفونت‌های تشکیل شده در مجرای مقعد ریخته می‌شود.
لیزر درمانی یکی از بهترین گزینه‌های درمان این بیماری است که در کلینیک لیزر شفا توسط پزشک متخصص انجام می‌شود.
با توجه به اینکه در لیزر فیستول مقعدی، بافت های آسیب دیده ترمیم می شوند پس احتمال عود و بازگشت این بیماری تقریبا صفر است.
در صورتیکه در عمل جراحی فیستول مقعدی به بافت های اطراف ناحیه مقعد آسیب وارد شو، بله می تواند باعث بی اختیاری در دفع شود اما شما می توانید با انتخاب یک پزشک با تجربه از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید.
فیستول های عفونی که مدت زیادی مانده اند و درمان نشده اند می توانند باعث ایجاد سرطان شوند، سرطان کارسینوم در بسیاری از فیستول های مزمن که درمان نشده است توسط بیماران گزارش شده است.

23دیدگاه

مصطفی:

یه سوراخ کنار مقعدم بود انقدر وحشت کرده بودم فکر میکردم سرطان گرفتم . از پسر خاله ام شماره اینجارو گرفتم . تو نیم ساعت با یه دستگاه سوزوندنش گفتن فیستوله

محسنی:

فیستول سطحی داشتم، درد نداشت ولی ترشحش اذیت می کرد، لیز کردم ایجا بسته شد سوراخش، دکتر نظری برام انجام داد یه کم درد داشت ولی قابل تحمل بود

ملیحه:

من شنیدم جراحی سنتی بعدش کلی ترشح داره ولی من اینجا لیزر کردم پانسمان و اینا هم نداشت بعد دو هفته هم زخمش خوب شد.

سعیدی:

من همه جا تحقیق کردم برای جراحی فیستول اینجا از همه منصف تره لطفا همین طوری بمونید با هزینه های بالا مردم بتونن درمان شن

منفرد:

قبل اینکه بیام این کلینیک پیش یه دکتر معروف رفتم مطبش خیل شلوغ بود ولی کلی بیمار ناراضی داشت که دوباره عود کرده اینجا ولی به خاطر کرونا فقط یکی دو نفر تو مطب راه میدن و خیلی دقیق و منظم بودن

لیلا مرادی:

خانمی که بچه شیره میده می تونه با فیستول را با لیزر درمان کنه؟

پزشک:

بله لیزر مشکلی ندارد در دوران بارداری و شیردهی معمولا درمان با عمل جراحی صورت نمی گیرد.

صبا عزیزی:

سلام در کلینیک شفا پزشک خانم هم وجود دارد؟

پزشک:

با سلام در کلینیک لیزر شفا هم متخصص خانم و هم آقا حضور دارد.

محمد قدمیاری:

سلام من ۱۰ روز پیش عمل کردم که بعد دکتر گفت فیستوله الان می تونم دوباره عمل کنم یا باید صبر کنم

متخصص بیماری های مقعدی:

سلام حداقل ۵ هفته باید صبر کنید.

سعید:

باسلام
من چند سال پیش دچار آبسه و درنهایت فیستول شدم تا الان ۳بار عمل کردم اما باز عود کرده آیا با لیزر این امکان هست که از بین بره واقعا اذیت کنندس

متخصص بیماری های مقعدی:

سلام باید براى معاینه مراجعه کنید.

محمدرضا:

سلام روز بخیر
من فیستول دارم به نوعی که دکتری که مراجعه کردم گفتند ۲ جا سرباز کرده و نیاز به جراحی دارد ترشح دارم در زمان دفع سوزش دارم و خارش آیا بالیزر قابل حل است ؟؟؟

متخصص بیماری های مقعدی:

سلام بله با لیزر قابل درمان است. تلفن تعیین نوبت ☎️٢٢٣۵٩١٣۵-٢٢٣۶١٠٧٢-٢٢٣۶١٠٧‍۱

علی:

من چند روزه که یکم احساس خارش و سوزش دارم. ممنون میشم یکم راهنماییم کنیید که نیاز به جراحی دارم یا نه؟

متخصص بیماری های مقعدی:

سلام احتمال زیاد خیر. خودش بعد از چند روز خوب خواهد شد.

مجید:

من چند روزه که یکم احساس خارش و سوزش دارم. ممنون میشم یکم راهنماییم کنیید که نیاز به جراحی دارم یا نه؟ اینکه باید جراحی بشم یا لیزر؟؟

محمدرضا:

دکتر من چند روزه یکم احساس تورم و سوزش و خارش دارم در بخش نشیمنگاهم . چه دارویی باید مصرف کنم؟

بهار:

در کلینیک رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی هم انجام میشه؟ و اینکه درمان فیستول مقعدی چقدر زمان میبرد؟

سهیلا:

سلام به جز آقایان، متخصص خوب دکتر خانم هم در کلینیک دارید یا نه؟

سارا:

سلام دکتر بهترین روش ودرمان را به بیمار میدن عمل فستول انجام دادم الان در حال درمانم به امید بهبودی برای همه بیماران.

mobina:

حدود ۱۰ سال پیش برای لیزر کیست مویی رو در کلینیک لیزرشفا انجام دادم و به قدری راضی بودم که هم به نزدیکانم معرفی کردم هم الان که فیستول داشتم رفتم پیششون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.