مشاوره مستقیم با پزشک و تعیین وقت در واتساپ
مشاوره مستقیم با پزشک و تعیین وقت در تلگرام
مشاوره و تعیین وقت
رزرو نوبت اینترنتی
علت خونریزی مقعدی چیست؟ درمان خونریزی مقعدی چیست؟ - کلینیک لیزر شفا
کلینیک تخصصی درمان بیماری های مقعدی (بواسیر، شقاق، کیست مویی، آبسه مقعدی، فیستول) با لیزر
همین حالا مشاوره رایگان بیماری های مقعدی بگیرید! تلگرام | تماس مستقیم (۲۲۳۶۱۰۷۱-۰۲۱)
خونریزی مقعدی

خونریزی مقعدی

شاید شما یا اطرافیانتان به تازگی دچار خونریزی از مقعد شده باشید و به هنگام دفع، ردی از خون را در توالت مشاهده کنید؛ اما علت چیست؟ آیا خونریزی از مقعد نشانه ای از یک بیماری جدی و خطرناک است یا می‌توان با رعایت برخی نکات و اقدام به درمان های ساده تر آن را برطرف کرد؟

درمان علت خونریزی مقعدی به علت آن بستگی دارد. به عنوان مثال، بواسیر را می توان با داروهای بدون نسخه، جراحی یا لیزر بواسیر درمان کرد. شقاق مقعدی معمولاً خود به خود بهبود می یابد، اما ممکن است نیاز به دارو برای درد یا کرم برای کمک به بهبودی داشته باشد. پولیپ ها و سرطان روده بزرگ معمولاً با جراحی برداشته می شوند.

در ادامه این متن با ما همراه باشید تا این موضوع را به خوبی مورد بررسی قرار دهیم؛ ما قصد داریم در این مقاله تمامی عواملی که سبب خونریزی مقعدی می‌شود را به همراه تمامی نکات مراقبتی به شما توضیح دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید:

خونریزی مقعدی چیست؟

خونریزی از مقعد در واقع نشانه ای از یک مشکل گوارشی است که می‌تواند در زنان یا مردان بروز پیدا کند. گاهی اوقات ممکن است افراد خونریزی از مقعد را به اشکال مختلف تجربه کند؛ مثلا فقط هنگام دفع به آن دچار می‌شوند یا لکه های خون را در لباس خود مشاهده می‌کنند.  خونریزی از مقعد بسته به علت آن ممکن است خفیف تا شدید باشد و به رنگ قرمز روشن تا قرمز تیره ظاهر شود.

دستگاه گوارش شامل مری، معده، روده باریک، روده بزرگ، راست روده (رکتوم) و مقعد است. آسیب به هر کدام از این بخش‌ها می‌تواند باعث خونریزی و دفع آن از طریق مدفوع شود. رنگ خونریزی از مقعد می تواند نشانه ای از محل خونریزی در دستگاه گوارش باشد. هنگامی که خونریزی تیره یا قهوه ای باشد، احتمال خونریزی از قسمت بالایی دستگاه گوارش (مری، معده، روده باریک) بیشتر است. همچنین اگر خونریزی روشن یا قرمز باشد، احتمال خونریزی از قسمت پایینی دستگاه گوارش (روده بزرگ، راست روده، مقعد) بیشتر است.

با این حال باید به محض مشاهده چنین علامتی به پزشک متخصص مراجعه کنید تا در صورت ابتلا به یک بیماری جدی تر، راه های درمانی آغاز و از ایجاد عوارض شدیدتر جلوگیری شود.

 در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی درباره خونریزی مقعدی در انتهای همین صفحه (بخش کامنت) سوالتان را مطرح نمایید. کلینیک لیزر شفا در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

علائم خونریزی مقعدی

اینفوگرافیک خونریزی مقعدی

در برخی مواقع ممکن است خونریزی از مقعد بدون علامت خاصی مانند درد بروز کند یا با سایر علائم فرد را از وجود بیماری آگاه کند. به طور کلی علائمی که همراه با خونریزی مقعدی ممکن است بروز پیدا کند عبارتند از:

 • خستگی
 • غش کردن
 • رنگ پریدگی
 • اسهال مکرر
 • خارش مقعد
 • سوزش مقعد
 • دفع مدفوع سیاه
 • افزایش ضربان قلب
 • ترشح مخاط از مقعد
 • احساس درد یا گرفتگی شکم
 • احساس سرگیجه هنگام ایستادن
 • زائده های گوشتی در ناحیه مقعد
 • ایجاد شکاف یا زخم در ناحیه مقعد

خونریزی از مقعد چگونه ظاهر می‌شود؟

شما ممکن است خونریزی مقعدی را چندین حالت مختلف تجربه کنید که عبارتند از:

 • مشاهده خون در توالت
 • دیدن خون قرمز روشن همراه با مدفوع یا مشاهده مدفوع تیره یا قیری رنگ
 • هنگام پاک کردن مقعد با دستمال که ممکن است متوجه خون تازه (قرمز روشن) شوید.

مشاهده خون در مدفوع یا خونریزی از مقعد می‌تواند تجربه‌ای ترسناک و ناخوشایند باشد. این اتفاق می‌تواند باعث اضطراب، نگرانی و ترس از بیماری‌های جدی شود و از خود بپرسید علت خونریزی چیست؟ آیا این خونریزی نشانه یک بیماری جدی است؟

خونریزی مقعدی معمولاً از مواردی مانند بواسیر، یبوست با مدفوع سفت، شقاق مقعد یا فیستول ناشی می‌شود. این مشکلات می‌توانند به دلیل فشار زیاد، تراکم مدفوع یا شکستگی‌ها در مخاط مقعد، باعث ورود خون به مدفوع شده و خونریزی مقعدی را ایجاد کنند.

اگر شما هم علائم خونریزی مقعدی را دارید، جهت تعیین نوبت در کلینیک لیزر شفا می توانید سریعا با شماره ۲۲۳۶۱۰۷۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

علت خونریزی از مقعد چیست؟

شاید زمانی که به خونریزی مقعدی دچار می‌شوید اولین سوالی که ذهنتان را درگیر می‌کند این باشد که چرا دچار خونریزی مقعدی شده ام؟ علت خون در مدفوع چیست؟ و …

به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارد که می‌توان سبب خونریزی مقعدی در افراد شود؛ این عوامل از شرایط خفیف و معمول تا شرایط شدیدتر و نادر که نیازمند مراقبت های ویژه است متفاوت است.

عوامل شایع در خونریزی از مقعد عبارتند از:

هموروئید

هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری های شایع مقعدی است که به علت تورم و التهاب سیاهرگ های ناحیه مقعد و رکتوم (راست روده) و ایجاد توده های بواسیری پدید می‌آید. سیاهرگ های متورم در نزدیکی پوست برآمدگی ایجاد می‌کنند که می‌تواند با دفع، خاراندن و … دچار خونریزی شوند.

این بیماری مقعدی را می‌توان به راحتی با مراقبت های خانگی یا در موارد پیشرفته شدن با لیزر درمانی یا جراحی درمان کرد. بواسیر معمولا در اثر عواملی همچون بارداری، بلند کردن اجسام سنگین، ابتلا به یبوست مزمن، زور زدن هنگام دفع و … ایجاد می‌شود.

شقاق مقعدی

شقاق یا زخم مقعد یکی دیگر از مشکلاتی است که ناحیه نشیمنگاهی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری در اثر پارگی یا شکاف در پوشش مقعد رخ می‌دهد. شقاق همانند بواسیر در اغلب اوقات به دلیل ابتلا به یبوست مزمن یا زور زدن بیش از حد برای دفع صورت می‌گیرد و منجر به خونریزی مقعد می‌شود.

به همین دلیل بسیاری از افراد با توجه به خونریزی مقعدی و سایر علائم مشابه این بیماری را  به راحتی با بواسیر اشتباه می‌گیرند. هر دو بیماری به یبوست و زور زدن بیش از حد می‌تواند مربوط شود، هر دو سبب احساس درد مقعدی، خونریزی از مقعد می‌شوند البته شقاق مقعدی می‌تواند دردناک تر باشد!

بیماری التهابی روده (IBD)

این بیماری باعث ایجاد التهاب مزمن در دیواره هر دو روده (یعنی روده کوچک و بزرگ) می‌شود. بیماری کرون به طور عمده بر روده کوچک تأثیر می‌گذارد، در حالی که کولیت اولسراتیو اغلب روده بزرگ را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری باعث درد مزمن در منطقه شکمی و اسهال می‌شود و در صورت شدید شدن ممکن است منجر به خونریزی شود.

دیورتیکولیت

بیماری دیورتیکولیت بر قسمت پایینی روده بزرگ، سمت راست بدن، تاثیر می‌گذارد. زمانی که پاکت‌های کوچک در دیوار داخلی روده بزرگ – به نام دیورتیکول – دچار التهاب و عفونت می‌شوند، دیورتیکولیت به وجود می‌آید. این التهاب می‌تواند باعث تضعیف رگ ‌های خونی در دیواره روده شود و احتمال پارگی آنها را افزایش دهد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، ممکن است به خونریزی شدید در ناحیه رکتوم مبتلا شوید.

سایر علل احتمالی خونریزی مقعدی عبارتند از:

کولیت عفونی

برخی از عفونت های باکتریایی مانند هموراژیک، می‌تواند افراد را به اسهال خونی دچار کند و از این طریق خونریزی از مقعد شکل بگیرید.

به گفته سایت my.clevelandclinic.org زمانی که به عفونت مبتلا می‌شوید ممکن است متوجه وجود خون در مدفوع بشوید که البته این موضوع می‌تواند خود به خود برطرف شود اما اگر بیش از چند روز بیمار هستید و دچار اسهال خونی شده اید بهتر است هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

“ You’ll know it if you’re sick with an infection, and most of the time, it resolves by itself. But if you’re sick for more than a couple of days, call your healthcare provider. “

عفونت های مقاربتی

گاهی اوقات ممکن است برخی از عفونت های مقاربتی منجر به التهاب و خونریزی در ناحیه مقعد شوند که می‌توان به بیماری هایی نظیر سوزاک، کلامیدیا و سیفلیس اشاره کرد. علاوه بر آن تبخال های تناسلی و زگیل های تناسلی می‌توانند به ترتیب منجر به زخم و کمی خونریزی شوند. بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که بسیاری از بیماری های مقاربتی برای از بین رفتن نیاز به نوعی درمان خاص دارند بنابراین تشخیص این دسته از بیماری ها و مراجعه سریع به پزشک متخصص از اهمین ویژه ای برخوردار است.

بیماری زخم معده

زخم معده ممکن است معده یا دوازهه را که در ابتدای روده کوچک قرار گرفته است را تحت تاثیر قرار دهد. این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که اسید معده بافت پوششی را از بین ببرد و زخم های باز در ناحیه ایجاد کند. این زخم ها در نهایت منجر به احساس سوزش یا معده درد می‌شود و می‌تواند خونریزی کند.

از آنجایی که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا خون از دستگاه گوارش فوقانی به خارج از بدن هدایت شود، افراد مبتلا به این عارضه خون را به رنگ تیره یا سیاهه و قیری رنگ ملاحظه می‌کنند.

پولیپ روده بزرگ و سرطان روده بزرگ

پولیپ های روده یکی دیگر از عواملی هستند که گاهی اوقات می‌توانند سبب خونریزی از مقعد شوند. علاوه بر آن برخی اوقات پولیپ های روده می‌توانند سرطانی شوند که بیشترین احتمال خونریزی را به خود اختصاص دهد.

در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان در زمینه بیماری ها مقعدی دارید، می‌توانید به صورت آنلاین از طریق واتساپ یا تلگرام دکتر داوود تاجبخش در تماس باشید یا با استفاده از شماره های مندرج در سایت با ایشان تماس حاصل فرمایید.

آیا خون در مدفوع خطرناک است؟

خونریزی مقعدی لزوما نشانه ابتلا به یک بیماری جدی و خطرناک نیست اما با این حال باید برای رد احتمالات به پزشک متخصص مراجعه شود. گاهی اوقات افراد می‌توانند بدون نیاز به درمان خاصی خونریزی از مقعد را از بین ببرند، در صورتی که در شرایط دیگر باید هر چه سریع تر تحت نظر متخصص قرار گیرند و راه های درمانی را آغاز کنند.

خون روشن و خون تیره در مدفوع

وجود خون قرمز روشن در مدفوع می‌تواند به عنوان یک هشدار قویتر در نظر گرفته شود، چرا که نمایانگر وجود خونریزی فعال است. به عبارت دیگر، خون قرمز روشن نشان‌ دهنده این است که فرآیند خونریزی به تازگی اتفاق افتاده است.

خون تیره به طور معمول می‌تواند نشانگر کهنه و قدیمی بودن آن باشد که البته این موضوع می‌تواند کمی فریبنده به نظر برسد زیرا همیشه به این معنی نیست که خونریزی در بدن متوقف شده، بلکه ممکن است در نواحی فوقانی دستگاه گوارش اتفاق افتاده باشد.

در صورتی که خونریزی در دستگاه گوارش فوقانی اتفاق افتاده باشد برای خارج شدن از بدن به مدت زمان بیشتری نیاز دارد بنابراین همانطور که در حال حرکت است مواد شیمیایی داخل آن به تدریج به رنگ تیره در می‌آید. در حالی که خون قرمز سریع تر از بدن دفع می‌شود می‌تواند در پی یک زخم بافتی رخ داده باشد.

در چه صورت خونریزی مقعدی نگران کننده می‌شود؟

در صورتی موارد زیر را تجربه می‌کنید بهتر است هر چه زود با یک پزشک متخصص در این باره صحبت کنید خصوصا اگر:

نمی‌‎دانید چرا این اتفاق می‌افتد:

گاهی اوقات افراد از قبل می‌دانند که خونریزی مقعدی به چه علت رخ داده است مثلا اگر به یبوست، اسهال یا بیماری مزمن روده مبتلا شده اید خونریزی از مقعد دور از تصور نبوده و از این اتفاق تعجب نخواهید کرد. اما اگر خون در مدفوع اولین علامت هشدار دهنده برای بیماری های گوارشی باشد نگران کننده تر است.

دردناک باشد:

همیشه درد به عنوان یک علامت هشدار دهنده در بدن است و می‌تواند فرد را از وجود تغییرات غیر طبیعی آگاه کند. در این صورت بهتر است تا توجه کنید درد در کدام ناحیه از بدن رخ می‌دهد برای مثال اگر در مقعد یا ناحیه راست روده احساس درد و ناراحتی داشته باشید ممکن است یک زخم تازه در این ناحیه ایجاد شده باشد. اگر در قسمت پایین شکم خود این درد را احساس می‌کنید می‌تواند ناشی از بیماری کولیت باشد؛ یا اگر در بالای شکم شما باشد و از طرفی مدفوع تیره دفع کنید می‌تواند نشانه ای از ابتلا به زخم معده داشته باشد.

خونریزی شدید یا مکرر باشد:

به طور کلی خونریزی شدید و مکرر می‌تواند سبب شود تا خون بیشتری را از دست بدهید و به کم خونی و در موارد نادر به شوک هیپوولمیک مبتلا شوید. در صورتی که دچار خونریزی شدید شده اید یا چندین روز است که با خونریزی مقعد دست و پنجه نرم می‌کنید فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در صورتی که افت ناگهانی فشار خون دارید یا و احساس سبکی سر می‌کنید یا انگار در حال غش کردن هستید با اورژانس تماس بگیرید.

جهت تعیین نوبت برای درمان خونریزی مقعدی می توانید با شماره ۲۲۳۶۱۰۷۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

یک هفته یا بیشتر ادامه دارد:

حتی اگر خونریزی شما سبک باشد و دردی را احساس نکنید، بااین حال اگر مدت طولانی است که این عارضه را تجربه می‌کنید باید هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید و راه های درمانی را آغاز کنید. حتی اگر خونریزی کمی را تجربه می‌کنید و در مدت زمان زیادی به این عارضه دچارید می‌تواند منجر به از دست دادن مقدار قابل توجهی از خون شود. مهمتر از آن، این نشانه وضعیتی است که در حال بهبود نیست. این وضعیت ممکن است علاوه بر ایجاد خون در مدفوع، آسیب دیگری نیز به همراه داشته باشد.

“خونریزی از مقعد می‌تواند ترس و هراس را به دلتان راه دهد و نگرانی های زیادی را برایتان ایجاد کند؛ اما توصیه می‌شود در صورت ابتلا به این عارضه سریعا به پزشک متخصص مراجعه کرده تا علت اصلی بررسی شود. ”

برای خونریزی مقعدی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

به پزشک عمومی مراجعه کنید اگر:

 • احساس درد و ناراحتی در مقعد
 • مشاهده خون در مدفوع کودکان
 • بیش از حد احساس خسته بودن
 • وجود خون در مدفوع به مدت 3 روز
 • احساس درد یا توده در ناحیه شکم
 • کاهش وزن به طور ناگهانی و بی دلیل
 • مدفوع نرم تر، نازک تر یا طولانی تر از حالت عادی باشد

به اورژانس مراجعه کنید اگر:

 • اسهال خونی دارید
 • مدفوع شما سیاه یا قرمز تیره است

در صورتی که خونریزی مقعدی شما ناشی از بیماری شقاق یا بواسیر باشد بهتر است به متخصص بیماری های مقعدی مراجعه کنید. اگر خونریزی مقعدی نشانه ای از مشکلاتی در دستگاه گوارش باشد بهتر است برای تشخیص بهتر و اقدام به روش های درمانی با متخصص گوارش ملاقات داشته باشید.

زور زدن هنگام اجابت مزاج باعث خونریزی مقعدی می‌شود؟

بله. ابتلا به یبوست و زور زدن بیش از حد برای دفع مدفوع سفت و خشک می‌تواند افراد را در معرض خونریزی مقعدی قرار دهد. همانطور که توضیح دادیم زور زدن بیش از حد می‌تواند شرایطی مانند هموروئید یا شقاق را برای زنان و مردان فراهم کند.

اگر قصد دارید از خونریزی مقعدی که ناشی از یبوست و زور زدن بیش از حد است جلوگیری کنید بهتر است در رعایت موارد زیر کوشا باشید:

 • پرهیز از نوشیدنی های الکلی
 • ورزش روزانه یا تحر داشتن در طی روز
 • پرهیز از خوراکی های سرخ کرده و چرب
 • نوشیدن فراوان مایعات در طول روز خصوصا آب
 • مصرف خوراکی های سرشار از فیبر مانند میوه ها، سبزیجات

اگر شما هم هنگام اجابت مزاج دچار خونریزی مقعدی می شوید، همین حالا با کلینیک لیزر شفا به شماره ۲۲۳۶۱۰۷۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

 علت خونریزی مقعدی در بارداری

بسیاری از خانم های باردار در این دوران ممکن است خونریزی مقعدی را تجربه کنند اما علت چیست؟ همانطور که می‌دانید زنان در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، کم تحرکی و ابتلا به یبوست مزمن به بواسیر (هموروئید) دچار می‌شوند.

بواسیر از شایع ترین بیماری های مقعدی است که در دوران بارداری، خصوصا در سه ماه آخر بارداری و یک هفته بعد از زایمان بروز داده می‌شود. همانطور که می‌دانید بیماری بواسیر با علائم متفاوتی از جمله ایجاد  توده های بواسیری، خارش و سوزش مقعد، احساس درد و خونریزی از مقعد همراه است.

علت خونریزی مقعد در کودکان

در اکثر مواقع کودکان به دلیل رژیم غذایی ناسالم و تحرک کم ممکن است به یبوست مزمن مبتلا شوند. این موضوع به مرور می‌تواند منجر به بروز بیماری های مقعدی مانند هموروئید یا شقاق در کودکان شود.
به گفته سایت www.medicalnewstoday.com وجود خون در مدفوع کودک نوپا اغلب ناشی از یبوست است، اما می‌تواند نشان دهنده مشکل جدی تری مانند خونریزی گوارشی باشد.
در هر صورت، اگر کودک شما به خونریزی از مقعد دچار شده است، بهتر است به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید تا علت آن مشخص شده و درمان مناسب صورت گیرد.

آیا رابطه مقعدی باعث خونریزی می‌شود؟

خونریزی مقعدی بعد از رابطه جنسی از پشت یک عارضه رایج است که افراد آن را تجربه می‌کنند. در حین رابطه مقعدی ممکن است دیواره ناحیه مقعد آسیب ببیند و دچار شکاف یا پارگی (شقاق) شود یا به مرور زمان فرد را در معرض ابتلا به هموروئید قرار دهد. این موضوع با سکس مقعدی تشدید شده و علائمی مانند خونریزی از مقعد را بروز می‌دهد.

 علت خونریزی مقعدی در دوران پریودی چیست؟

زنانی که به بیماری آندومتریوز مبتلا هستند و این بیماری دیواره های راست روده (رکتوم) را تحت تاثیر قرار داده، باعث می‌شود تا برخی علائم دردناکی مانند احساس درد شدید در حین حرکات روده، ابتلا به یبوست و حتی خونریزی از رکتوم و دفع خون را تجربه کنند.

درمان خونریزی مقعدی

اینکه چگونه باید خونریزی مقعدی را درمان کرد بستگی به نوع بیماری و شدت علائم دارد. به طور مثال اگر خونریزی ناشی از بیماری شقاق باشد حتی گاهی اوقات بدون نیاز به درمان خاصی افراد می‌توانند با مراقبت های خانگی این عارضه را از بین ببرنددر حالی که اگر خونریزی یک علامت هشدار دهنده برای ابتلا به بیماری های خطرناکی همچون سرطان روده بزرگ باشد باید سریعا تحت نظر متخصص قرار گرفت و اقدامات درمانی را آغاز کرد.

جهت تعیین نوبت برای درمان خونریزی مقعدی در کلینیک لیزر شفا می توانید با شماره ۲۲۳۶۱۰۷۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

پیشگیری از خونریزی مقعدی

بهترین راه برای جلوگیری از خونریزی مقعدی جلوگیری از علل اصلی آن است.

برای جلوگیری از هموروئید:

بهتر است که مدفوع خود را نرم نگه دارید تا به راحتی بتوانید آن را دفع کنید.  برای این منظور مایعات فراوان بنوشید و از رژیم غذایی سرشار از فیبر استفاده کنید.

به محض اینکه احساس کردید به دستشویی نیاز دارید، این کار را به تعویق نیندازید و هنگام دفع مدفوع از زور زدن خودداری کنید.

همچنین زمان نشستن در توالت را محدود کنید.

برای جلوگیری از شقاق مقعدی:

می توان با اجتناب از تحریک رکتوم و پاک کردن ناحیه با دستمال نرم، پارچه مرطوب شده یا پد پنبه ای از شقاق مقعدی پیشگیری کرد. علاوه بر آن از دستمال توالت خشن یا معطر استفاده نکنید.

جلوگیری از سرطان کولورکتال:

افرادی که در معرض خطر ابتلا به سرطان کولورکتال قرار دارند باید به طور منظم تحت غربالگری قرار گیرند. غربالگری سرطان کولورکتال (مانند کولونوسکوپی) می‌تواند پولیپ های پیش سرطانی را در روده بزرگ یا راست روده شناسایی کند تا بتوان آنها را قبل از تبدیل شدن به سرطان برداشت.  همچنین انجام غربالگری ‌ها می‌توانند به تشخص زودس سرطان کولورکتال کمک کند و به درمان موفقیت آمیزی منجر شود.

به گفته انجمن سرطان آمریکا (ACS)، تغییرات سبک زندگی همچنین می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، از جمله ترک سیگار ، حفظ وزن سالم، انجام فعالیت بدنی منظم، و محدود کردن مصرف گوشت قرمز و مصرف الکل کمک کند.

درمان خونریزی مقعدی در کلینیک لیزر شفا

وقتی پای سلامتی شما در میان باشد تیم متخصصان بیماری های مقعدی کلینک لیزر شفا تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا بتوانند به بهترین نحو بیماری شما را درمان کنند. کلینیک لیزر شفا با مدیریت دکتر داوود تاجبخش اولین مرکز تخصصی درمان بیماری های مقعدی با لیزر است که توانسته بیش از پانزده هزار عمل موفقیت آمیز با لیزر را انجام دهد. اگر خونریزی مقعدی شما ناشی از بیماری های مقعدی نظیر شقاق و بواسیر است و قصد دارید این عارضه را به بهترین نحو درمان کنید می‌توانید از طریق شماره های مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

شما می‌توانید برای بهره مندی از خدمات کلینیک لیزر شفا، با شماره‌های کلینیک تماس بگیرید و یا از طریق فرم رزرو اینترنتی، نوبت درمان و معاینه خود را تعیین کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا