مشاوره مستقیم با پزشک و تعیین وقت در واتساپ
مشاوره مستقیم با پزشک و تعیین وقت در تلگرام
مشاوره و تعیین وقت
رزرو نوبت اینترنتی

لیزر شقاق یا فیشر، درمانی مطمئن و کم عارضه

لیزر شقاق

اگر بعد از دفع دچار درد و خونریزی شده‌اید و سراسیمه به دنبال راهی برای از بین بردن این بیماری هستید، توصیه ما به شما لیزر شقاق (fissure laser) در کلینیک لیزرشفاست.
شقاق یا زخم مقعد، در اثر فشار زیاد به عضلات اسفنکتر به وجود آمده و درد و خونریزی را برای بیماران به همراه دارد.
لیزر شقاق یا فیشر درمانی مطمئن و کم عارضه است که اگر در کلینیک لیزر شفا آن را انجام دهید از مزایای آن بهره‌مند خواهید شد. برای اینکه بتوانید فیشر را در کلینیک لیزرشفا درمان کنید باید از مزایای آن باخبر شوید. پس ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

بخش بانوان کلینیک لیزر شفا

درمان شقاق با لیزر چه مزایایی دارد؟

شقاق یا فیشر بیماری نشیمنگاهی است که در اثر فشار، زخمی در نیمه تحتانی کانال مقعد ایجاد می‌‌شود. این ترک موجب ایجاد اسپاسم در عضله‌ی اسفنکتر شده و درد و خونریزی با خود به همراه دارد.
ما قصد داریم تا به کمک لیزر فشار داخلی عضله را کاهش دهیم و درد شما را از بین ببریم. مزایای درمان شقاق با لیزر زیاد است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • درمان سریع و سرپایی
 • با حداقل درد و خونریزی
 • دوره نقاهت کوتاه مدت یک روزه
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان
 • درمانی موثر و قطعی

در کلینیک لیزر شفا درمان لیزری شقاق یا فیشر (fissure) در ۲ بخش مجزا، توسط پزشکان و متخصصین بیماران مقعدی (خانم و آقا) در محیطی امن و آرام انجام می‌شود؛ بانوان عزیز می توانند در صورت تمایل در بخش اختصاصی بانوان با پزشک خانم به درمان و لیزر شقاق بپردازند.
برای تعیین نوبت فوری لیزر بواسیر در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا با شماره ۲۲۳۵۹۱۳۵ -۰۲۱ تماس بگیرید.

چرا لیزر بهترین روش درمان شقاق است؟

با توجه به مزایایی که از لیزر شقاق گفتیم، می‌توان به این نتیجه می‌رسیم که لیزر درمانی بهترین روش درمان شقاق است. بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی ترک ایجاد شده در اثر شقاق از بین می‌رود و با کمترین میزان درد و خونریزی درمان می‌‌شود.
از طرفی نیاز نیست تا بیمار در بیمارستان بستری شود. تنها کافی است روز عمل را استراحت کنید تا بهبود پیدا کنید.
مهم‌ترین نکته در لیزر شقاق، استفاده از تجهیزات و دستگا‌ه‌های پیشرفته از جمله استفاده از دستگاه لیزر co2 برای درمان شقاق است.
این‌ها می توانند دلایلی باشند که لیزر را بهترین روش درمان شقاق و بیماری های مقعدی دانست و بجز موارد و شرایط خاص، برای درمان شقاق به سمت جراحی سنتی نرویم.
کلینیک لیزر شفا یکی از مراکزی است که دارای کادر مجرب خانم و آقا بوده که می‌توانند با مهارت خود در استفاده از دستگاه‌های لیزر، شقاق بیماران را درمان کنند.

لیزر co2 در کلینیک لیزر شفا

” لیزر شقاق راهی مطمئن برای رهایی از دردهاست. دیگر نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت و درد کشیدن‌های فراوان نیست. از درد و خونریزی نترسید! لیزر شقاق با حداقل درد و خونریزی به کمک شما آمده تا به راحتی شقاق خود را درمان کنید و از بین ببرید.”

برای مشاوره رایگان با پزشکان کلینیک لیزر شفا می توانید با شماره 021-22361072 با ما در ارتباط باشید.

لیزر شقاق به چند روش انجام می شود؟

شقاق مقعدی با توجه به مدت زمانی که درگیر آن شده‌اید، به دو دسته حاد و مزمن تقسیم بندی می‌شود و هر کدام آن‌ها، با روش خاصی با توجه به صلاحدید پزشک معالج با لیزر درمان می‌شود.
لیزر شقاق حاد:
شقاق حاد نوعی از شقاق است که در همان مراحل اولیه خود قرار دارد. توصیه می‌شود در ابتدا به کمک دارو و مصرف ملین‌ها از یبوست جلوگیری کنید و اجازه ندهید شقاق تشدید شود.
اما اگر شقاق حاد درمان نشد و وضعیت بیماری رو به وخامت رفت باید از لیزر برای درمان خود استفاده کنید.
لیزر شقاق مزمن:
درمان شقاق مزمن معمولاً با جراحی و یا با لیزر انجام می‌شود. در لیزر شقاق مزمن، بیمار درد بسیار کمی را تجربه می‌کند و نیازی به استفاده از تیغ جراحی نخواهد داشت. لیزر شقاق به کمک دستگاه لیزر کربن دی اکسید (CO2) انجام شده و همه مراحل درمان به کمک اشعه لیزر و بدون تماس با پوست انجام می‌شود.

هزینه لیزر شقاق چقدر است؟

هزینه عمل لیزر شقاق به عوامل متفاوتی از جمله میزان عمق زخم های شقاق و ترک خوردگی ها و همچنین وضعیت کلی بیمار وابسته است. به همین دلیل متاسفانه نمیتوان قیمت دقیق عمل جراحی لیزر شقاق را تعیین کرد. برای اینکه هزینه دقیق درمان فیشر با لیزر را بدانید میتوانید با مراجعه به کلینیک لیزر شفا و معاینه توسط دکتر متخصص، از هزینه درمان با لیزر مطلع شوید.

مراقبت های لازم بعد از لیزر شقاق مقعدی

اگر می‌خواهید سلامتی خود را بعد از لیزر شقاق مقعدی در زمان کوتا‌ه‌تری به دست آورید، توصیه می‌شود به مراقبت های بعد از لیزر شقاق که پزشکان توصیه می کنند توجه کنید، از جمله:

 1. رعایت رژیم غذایی و مصرف غذاهای سرشار از فیبر
 2. نشستن در آب گرم برای پاکسازی و کاهش درد عضلات لگن
 3. داشتن فعالیت روزمره و ورزش مرتب برای افزایش جریان خون
 4. رعایت بهداشت فردی، خشک و تمیز نگه داشتن محل جراحی
 5. مصرف دارو و مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص بیماری‌های مقعدی

مزایای انجام لیزر نسبت به جراحی سنتی شقاق

مزایای لیزر شقاق مقعدی

 1. کم تهاجمی
 2. خونریزی بسیار کم
 3. ترمیم سریع زخم ها
 4. جلوگیری از بی اختیاری مدفوع
 5. بدون نیاز به پانسمان داخلی مقعد
 6. بدون چاقوی جراحی انجام می شود
 7. دوره نقاهت بیماری کوتاه مدت است
 8. مانع انتقال عفونت های خطرناک می شود
 9. احتمال عود و پیشرفت بیماری نزدیک به صفر می باشد
 10. بدون آسیب زدن به بافت های سالم اطراف ناحیه مقعد
 11. بیمار بعد از گذشت یک روز می تواند به انجام کار های خود بپردازد

برای درمان شقاق به چه پزشکی باید مراجعه کنیم؟

اگر قصد دارید درد و خونریزی ناشی از شقاق را درمان کنید، باید به پزشک متخصص بیماری های مقعدی مراجعه کنید تا ابتدا معاینه شوید و بعد از تشخیص بیماری روند درمان را شروع کنید. نکته مهم اینجاست که چه پزشکی و با چه تخصصی برای درمان شقاق می‌تواند به ما کمک کند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان کلینیک لیزر شفا می توانید با شماره ۰۹۳۷۱۳۰۹۳۷۶ در واتساپ و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

برای درمان شقاق که یک بیماری‌ مقعدی به شمار می‌رود باید به پزشک یا جراح متخصص بیماری‌های مقعدی مراجعه کنید. چرا که تخصص آن‌ها درمان بیماری‌های نشیمنگاهی است و می‌دانند چه راهی یا چه دارویی می تواند بهترین گزینه برای درمان شقاق خواهد بود.

پزشک خانم و آقا برای درمان شقاق

در کلینیک لیزر شفا هم پزشک متخصص خانم و هم پزشک متخصص آقا برای بیماران وجود دارند که بیماران با آرامش خاطر با هر پزشکی که راحت تر هستند معاینه و درمان شوند. به ویژه خانم هایی که با پزشک اقا احساس ناراحتی دارند.

لیزر شقاق در کلینیک لیزر شفا چگونه انجام می شود؟

کلینیک لیزرشفا بهترین کلینیک لیزر شقاق یا فیشر در تهران است که توانسته با فراهم کردن نکاتی بسیار کوچک اما مهم، آرامش و آسایش را برای بیماران به ارمغان بیاورد.

بیمار برای لیزر شقاق مراحل زیر را سپری می‌کند. بعد از گذراندن دوره نقاهتی کوتاه مدت و رعایت مراقبت‌های بعد از عمل، به بهبودی کامل می‌رسد.

 1. بیمار بدون بیهوشی و با تزریق بی‌حسی موضعی نزدیک به شقاق آماده درمان می‌شود.
 2. با توجه به خاصیت ترمیم کنندگی اشعه لیزر، عضله بریده شده شقاق بلافاصله ترمیم می‌شود.
 3. به کمک لیزر CO2، بدون تماس فیزیکی قسمت کوچکی از عضله طولی تحت فشار بریده می‎شود.
 4. پانسمان کوچکی روی زخم قرار گرفته و بیمار بدون گذراندن دوره نقاهت در بیمارستان، به خانه برمی‌گردد.

می توانید جهت مطالعه سوابق کلینیک لیزر شفا به صفحه درباره ما سایت مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با پزشکان کلینیک لیزر شفا می توانید با شماره ۲۲۳۶۱۰۷۲-۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباره لیزر شقاق مقعدی

درمان و لیزر شقاق به معنی از بین رفتن قطعی بیماری نیست. بعد از درمان شقاق با لیزر امکان عود مجدد بیماری کاهش پیدا کرده و تقریبا به صفر می‌رسد. اما اگر بهداشت فردی خود را به درستی رعایت نکنید، احتمال عود مجدد بیماری وجود دارد.
به طور کلی عمل، چه لیزر باشد و چه جراحی دردناک خواهد بود. تنها مزیتی که لیزر شقاق در مقابل جراحی سنتی دارد این است که نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست. پس میزان دردی که بیمار تحمل می‌کند بسیار کم و قابل تحمل خواهد بود.
دوره نقاهت لیزر شقاق مقعدی بسیار کوتاه بوده و نیازی نیست روزها و ماه‌ها را در بستر بیماری سپری کنید. بعد از لیزر شقاق باید روز اول عمل را به استراحت مطلق بپردازید و بعد از آن با رعایت نکات بهداشتی دوره بهبودی زخم شقاق را سپری کنید.
هزینه لیزر شقاق مقعدی به فاکتور های مختلفی وابسته است که شامل موارد زیر می شود: •وضعیت پزشکی بیمار •میزان وسعت و شدت شقاق •عفونت یا عدم عفونت زخم شقاق •نرخ دستمزد جراح و کلینیک لیزر
لیزر شقاق مقعدی در صورتی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خواهد بود که بیمار 24 ساعت اول را در بیمارستان بستری باشد. و این به معنی نیست که جراحی سنتی بهتر از لیزر است چراکه جراحی سنتی هزینه‌های جانبی بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. اما این امکان هم وجود دارد که برخی از بیمه‌های تکمیلی هزینه لیزر شقاق را پرداخت کنند. در اینصورت می‌توانید بعد از پایان عمل، فاکتور هزینه‌ها را دریافت کنید

24دیدگاه

عاطی:

مقعدم خراش برداشته بود برای لیزر مراجعه کردم ولی پماد و دارو تجویز کردن و بعد ۱۰ روز خوب شد

مهدی:

فیشر عمیق داشتم اینجا لیزر کردم خوب شدم

الهام:

پیش دکتر تاج بخش لیزر کردم واقعا متخصصن

مهرداد:

انصافا دکتر تاجبخش خیل منصفن، محیط کلینیک به دلیل کرونا کاملا استریل بود. کارشون برای درمان شقاق حرف نداره.

محمد:

هم تشخیص دکتر تاجبخش خیلی دقیق هست، هم تیم حرفه ای دارن. محیط کلینیک هم واقعا استریله.

علیرضا دهقانی:

خدا دکتر های کلینیک را خیر بده وقتی من به کلینیک مراجعه کردم چون تازه شقاق گرفته بودم گفتن نیازی به لیزر ندارم و با داروهایی که دادن درمان شدم.

علی رضایی:

به پیشنهاد یکی از دوستانم، مادرم را که به شقاق مبتلا شده بود به کلینیک بردم. دست خانم دکتر درد نکنه خیلی راضی بودیم. ممنون از اینکه انقدر حرفه ای هستید

رضا:

ضمن تشکر از دکتر تاجبخش عزیز، یک نکته میخواستم بگم این که دوستانی میخوان جراحی لیزر انجام بدن حواسشون به این که عمل با چه دستگاه لیزری انجام میشه باشه. خیلی مهمه با چه دستگاهی عمل میکنن، بهترین دستگاه برای لیزر شقاق لیزر CO2 هست، من به یکی از دوستام توصیه کردم لیزر کنه متاسفانه جایی که مراجعه کرده بود، با لیزر RF درمان کرده بودن که خیلی درد کشیده بود و اصلا راضی نبود.

شهریار:

به جرئت میتونم بگم از بهترین ها برای درمان شقاق هستند عملش اصلا درد نداشت و من زود خوب شدم

پزشک:

ممنون از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید.

الهام دستیاری:

در نظرات دیدم گفته شده بدون لیزر و جراحی شقاقشون درمان شده
واقا بدون لیزر میشه شقاق را درمان کرد؟

پزشک:

بله می توان درمان کرد اما این تصمیم باید با تشخیض پزشک و بعد از معاینه گرفته می شود.

علیرضا:

ایا بعد از لیزر شقاق درد و سوزشی که وجود داره هم تموم میشه؟

پزشک:

بله درد و سوزش ناشی از شقاق از بین خواهد رفت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۲۶۲۱۶۹۵۳ تماس بگیرید.

رضایی:

من مدت زیادیه که تصمیم به برطرف کردم مشگل فیشر یا شقاق دارم ولی بخاطر مسایل مختلف همش عقب میوفته می خواستم در مورد هزینه و اینکه درمان چقدر طول می کشه بپرسم. ممنون می شم راهنماییم کنید

پزشک:

عمل سرپایی و با لیزر انجام میشود هزینه بستگی به وسعت بیماری دارد.

ابوالفضل:

من واقعا از عمل میترسیدم ولی خدا خیرشون بده دکتر انقدر به آدم روحیه میدن که همه استرسا یادت میره

پزشک:

ممنون از شما

لیلا:

دختر من شقاق داشت که عمل کرد و خوب شد درد و سوزش هم نداشت ولی الان بعد دو هفته که میره دستشویی از داخل سوزش داره ایا این سوزش طبیعیه؟

پزشک:

با سلام
ببهبودی کامل ۲ماه زمان می برد ولی با این حال بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

ریحانه:

جراح خانم برای درمان شقاق دارید؟

پزشک:

سلام
بله در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا جهت سهولت بانوان، پزشک خانم هم وجود دارد

علی:

من زمانی که روی صندلی میشینم در ناحیه باسن و ران ها احساس درد دارم میتونه مربوط به شقاق باشه؟

پزشک:

سلام
می تواند مربوط به اختلالات کمر و سیاتیک باشد، بهتر است با پزشک عمومی یا ارتوپد مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.