لیزر بواسیر لیزر کیست مویی لیزر فیستول لیزر شقاق لیزر آبسه لیزر زگیل تناسلی ۲۲۳۶۱۰۷۱

نوامبر 16, 2021 بدون دیدگاه laser shafa

لیزر بواسیر

لیزر بواسیر با لیزر CO2 بیماری ها

درمان بواسیر با لیزر co2

قبل از بررسی لیزر بواسیر، می خواهیم بگوییم که بواسیر چیست و به چه علت ایجاد می شود.

بواسیر چیست؟

هموروئید یا بواسیر، به ملتهب و متورم شدن سیاهرگ های اطراف و داخل ناحیه مقععد گفته می شود که با درد زیادی همراه می باشد.

بواسیر یکی از بیماری ‌هایی است که بیشتر افراد بالای 50 سال را درگیر می‌کند اما در سنین پایین ‌تر هم مشاهده می‌شود. احتمال نیاز به جراحی بواسیر در سنین پایین کم است و معمولا با درمان‌های خانگی یا مصرف دارو درمان می‌شوند.

در 5 درصد از افراد بالای 50 سال که بواسیر دارند، علائم شدیدی ظاهر می‌شود و به جراحی نیاز پیدا می‌کنند. 95 درصد از این افراد یا متوجه نمی‌شوند که به بواسیر مبتلا شده‌اند یا هموروئید آنها آن ‌قدر شدت ندارد که به جراحی احتیاج داشته باشند.

علائم بواسیر

علائم بواسیر

علائم بیماری هموروئید

از علائم این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد شیدی
 • سوزش و خارش
 • خونریزی بعد از دفع مدفوع
 • تجمع خون و ملتهب شدن رگ ها
 • احساس توده در اطراف ناحیه مقعد

عمل جراحی بواسیر با لیزر

جراحی بواسیر با لیزر

جراحی بواسیر با لیزر

جراحی بدون چاقو یا با لیزر یا همان جراحی با لیزر بواسیر بدون بیهوشی انجام می‌گیرد و بجای بیهوش کردن بیمار از داروی آرام بخش وریدی استفاده میشود و از نکات مثبت این نوع جراحی، سرپایی بودن جراحی در کلینیک و یا مطب میتواند انجام گیرد.

چرا لیزر بواسیر (هموروئید)؟

چرا درمان با لیزر بواسیر

چرا درمان با لیزر هموروئید

تا چندین سال قبل بیماران ترجیح میدادن بخاطر شرایط سخت جراحی‌های سنتی (جراحی با چاقو) و همچنین عوارض بعداز عمل؛ از جراحی امتناع و به همان درمانهای خانگی می‌پرداختند که همین امر باعث پیشرفتگی بیماری میگردید. امروزه لیزر به کمک این نوع بیماران و بیماران دیگر بیماریها آمده است.

درصد موفقیت لیزر بواسیر بیشتر است یا جراحی بواسیر؟

ازآنجایی‌که برای درمان برخی بیماری‌ها راه ‌های زیادی وجود دارد، شما باید در انتخاب روش موردنظر خود درصد موفقیت را هم دخیل کنید. معمولا بهترین روش توسط پزشک معرفی می ‌شود اما اگر دکتر چند شیوه درمانی به شما ارائه داد، باید حتما از درصد موفقیت آنها آگاه باشید.

در حال حاضر دو درمان برای بواسیر وجود دارد که یکی جراحی و دیگری لیزردرمانی است. در روش جراحی به دلیل اینکه از ابزار جراحی استفاده شده و زخم‌هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود، باعث تحریک آن قسمت شده و امکان بازگشت بواسیر نیز وجود دارد. در لیزردرمانی به دلیل اینکه با استفاده از روش سوزاندن، زائده را از بدن جدا می‌کنند و نیازی به بخیه زدن نیست و احتمال ابتلای دوباره به هموروئید بسیار کم است. به همین دلیل می‌توان نتیجه گرفت که درصد موفقیت لیزر بواسیر از جراحی بسیار بیشتر است.

لیزر co2 برای بواسیر

لیزر CO2 برای بواسیر

لیزر CO2 برای هموروئید

یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان بیماری بواسیر، لیزر درمانی می باشد که اشعه مادون قرمز به محل مورد نظر تابیده می شود و تمام ضایعه بیماری از بین خواهد رفت. توجه داشته باشید که هر نوع لیزری برای درمان بواسیر مناسب و موثر نیست و موثر ترین و مطمئین ترین لیزر حال حاضر برای لیزر بواسیر استفاده از لیزر CO2 می باشد.

چرا در درمان بواسیر، استفاده از لیزر طرفداران بیشتری دارد؟

معمولا روش‌های جدید که در همه امور کشف می‌شوند، نسبت به روش‌های قبل مزیت‌های بیشتری دارند؛ درمان بواسیر با استفاده از لیزر هم دقیقا همین رویه را دنبال می‌کند. برخی افراد درمورد اثرات مخرب اشعه لیزر روی سلول‌های بدن نگرانی‎هایی دارند اما باید بدانند که ذرات خارج شده از این دستگاه کاملا کنترل شده هستند. از طرفی به دلیل اینکه ذرات در خطوط باریک به بدن شما می‌تابند و خود اشعه ها نیز به ترمیم شریان ها می پردازند، به همین سبب نواحی دیگر را درگیر نمی‌کنند.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از لیزر در درمان هموروئید و مقایسه آن با روش جراحی قدیمی اشاره می‌کنیم.

 • انجام لیزردرمانی برای خانم‌های باردار و شیردهی امکان‌پذیر است.
 • امکان بازگشت بواسیر در روش درمان با لیزر بسیار کمتر از عمل جراحی معمولی است.
 • لیزردرمانی عوارض جبران‌ناپذیری روی روده نگذاشته و منجربه دفع بی‌اختیار مدفوع نمی‌شود.
 • از روش درمان با استفاده از لیزر می‌توان برای بیماری‌های بواسیر داخلی و خارجی استفاده کرد.
 • در استفاده از لیزر، خلاف عمل جراحی معمولی، از روش‌های تهاجمی و غیرمطمئن استفاده نمی‌شود.
 • درمان هموروئید با استفاده از لیزر بی‌خطر است به همین دلیل عوارض کمتری برای بیمار به همراه دارد.
 • بیمار می‌تواند پس از گذشت 2 هفته با نظر پزشک، به انجام ورزش‌های سنگین و موردعلاقه خود بپردازد.
 • در لیزردرمانی رگ‌های اطراف ناحیه موردنظر مسدود می‌شوند به همین دلیل فرد خونریزی‌های شدید حاصل از عمل جراحی و ضعف ناشی از آن را تجربه نمی‌کند.

مزایای لیزر هموروئید (بواسیر)

مزایای لیزر هموروئید

مزایای لیزر هموروئید

این روش جراحی با لیزر بخاطر مزایای بی شمار آن نسبت به جراحی با چاقو مورد توجه اکثر پزشکان و بیماران قرار گرفته است که ما به چند مورد از مزایای آن اشاره میکنیم.

 1. انجام جراحی بدون بیهوشی
 2. عدم سرایت بیماریهای ویروسی.
 3. از بین رفتن کامل؛ ریشه همورویید
 4. عدم نیاز به پانسمان ومراقبتها ی بعد از عمل
 5. خونریزی و درد در این روش به حداقل می رسد
 6. کمترین صدمه به بافتهای اطراف توده همورویید.
 7. بهبودی سریع زخم بطوریکه بیمار روز بعد میتواند به زندگی عادی خود بر گردد.
 8. کوتاه بودن زمان عمل جراحی که در بعضی از مواقع به دو یا سه دقیقه ختم میشود
 9. کم هزینه بودن آن، بطوری که شما بعداز جراحی احتیاج به چند روز بستری شدن ندارید.
 10. عدم نیاز به بستری شدن بعداز جراحی، که در عمل با چاقو حتما بایستی بیمار چند روزی در بیمارستان بستری گردد.

الان شما بیماران محترم با توجه به مطالب عنوان شده براحتی و بدون استرس میتوانید تصمیم گیری در مورد نحوه عمل خود بنمایید.

دوره نقاهت لیزر بواسیر چقدر است؟

یکی از عوامل اصلی که در تعیین نتیجه درمان بیماری تاثیر دارد، دوران نقاهت و رعایت نکات مهم در آن زمان است. یکی از بیماری‌هایی که پس از جراحی به دوران نقاهت طولانی‌مدت و حساس نیاز دارد، بیماری بواسیر است. اگر از روش قدیمی یعنی جراحی برای درمان بواسیر استفاده کنید، باید حداقل 10 روز استراحت کامل داشته باشید که خیلی خسته‌کننده است. اگر مراقبت‌های لازم را انجام ندهید ممکن است دچار خونریزی یا مشکلات بیشتری شوید.

حال لیزر درمانی بواسیر در نقطه عکس جراحی معمولی قرار دارد و دوران نقاهت بسیار راحت تر خواهد بود. بیمار پس از جراحی در بیمارستان بستری نمی‌شود و مستقیما به منزل بازمی‌گردد. بیمار با گذشت 1 روز تقریبا دوران نقاهت خود را کاملا سپری کرده و می‌تواند گام به‌ گام کارهای روزانه خود را از سر بگیرد.

از مهم‌ترین مزیت لیزردرمانی این است که بیمار به مصرف دارو نیاز ندارد و ممکن است برای وی فقط مسکن تجویز شود که این امر به راحت تر سپری شدن دوران نقاهت او کمک می‌کند. البته ممکن است پزشک معالج با بررسی پرونده بیمار تشخیص دهد که مصرف یک داروی خاص برای او ضروری است. مصرف غذاهای سرشار از فیبر و آبکی مانند انواع سوپ، دوران نقاهت را کوتاه‌تر می‌کند.

نگهداری از زخم لیزر بواسیر

پس از لیزر درمانی در جای عمل، یک زخم ایجاد می شود و باید با وسواس زیاد از آن مراقبت کنید زیرا ممکن است باعث التهاب دوباره مقعد شود. بهتر است به طور مداوم با استفاده از شست و شو دهنده های بهداشتی و بدون بو محل عمل را شسته و خشک کنید اما نباید در انجام این کار زیاده روی کنید زیرا باعث تحریک ناحیه تحت عمل می‌شود.

پس از لیزر بواسیر مانند جراحی معمولی ترشحاتی از زخم خارج می شود که طبیعی است و نباید برای شما نگران کننده باشد. برای حفظ بهداشت می توانید محل عمل را پانسمان کرده یا از پد بهداشتی استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که باید به موقع آن ها را تعویض کنید که باعث ایجاد عفونت در زخم نشود. تنها علائمی که باید باعث نگرانی و مراجعه شما به پزشک معالج شود شامل تب، التهاب و خونریزی غیرطبیعی است.

هزینه لیزر بواسیر

یکی از مهم ترین نگرانی های افراد در حین درمان بیماری های سخت، پرداخت هزینه های مربوط به آن است. بیماری بواسیر به‌گونه‌ای است که تا رسیدن به وخیم ترین وضعیت، در سطوح مختلفی قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل برای تعیین هزینه قطعی آن باید حتما معاینه شوید. نکته مهمی که در مورد درمان بواسیر با لیزر وجود دارد این است که حدودا به هزینه کمتری نیاز دارد اما چگونه؟

برای درمان بواسیر به روش های معمول جراحی باید هزینه زیادی بابت انجام عمل، بستری شدن در بیمارستان، بستری شدن در منزل، مراجعه های مکرر به پزشک و… پرداخت شود. در درمان با استفاده از لیزر به دلیل اینکه آسیب کمتری حین عمل به بیمار وارد می‌شود، دوران نقاهت کوتاه تر خواهد بود؛ این امر به معنی پرداخت هزینه کمتر است.

آخرین عاملی که در تعیین قیمت هزینه لیزر بواسیر موثر است، به پزشک و دستگاه مورد استفاده مربوط می شود. اگر پزشک معالج باتجربه باشد، برای درمان بیمار خود هزینه بیشتری دریافت می‌کند. دستگاه های لیزر مختلفی برای درمان وجود دارند که قدرت برخی از دیگر دستگاه‌ها بیشتر است. هرچه قدرت دستگاه لیزر CO2 بیشتر باشد، درصد موفقیت عمل بالاتر رفته و به هزینه بیشتری برای نگهداری نیاز دارد؛ بنابراین هزینه درمان بیمار نیز بالاتر می‌رود.

کلینیک خوب برای انجام لیزر

کلینیک خوب برای لیزر بواسیر

کلینیک خوب برای لیزر

کلینینک لیزر شفا، با مدیریت دکتر داود تاج بخش جزء یکی از بهترین کلینیک های واقع در تهران می باشد که با انجام بیش از 15 هزار عمل موفق توانسته رضایت بسیاری از بیماران جلب کند و همچنین باعث کسب تجربه بالا توسط پزشکان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *